SUL:n liittovaltuusto 2021–2022

Etelä-Karjalan Yleisurheilu

Kimmo Kylämies
kimmo.kylamies(a)elisanet.fi
040 502 9029

Paula Arminen-Peltonen
paula.arminen-peltonen(a)op.fi
040 565 2636

Etelä-Pohjanmaan Yleisurheilu

Ari Honkanen
honkanen.ari(a)gmail.com
040 7219 654

Riitta Maunula-Craycroft
riimaunu(a)kauhajoki.fi
0400 958 348

Etelä-Savon Yleisurheilu

Juha Putkonen
juha.putkonen(a)mpy.fi
0440 190 280

Helsy ry

Janne Hirsto
janne.hirsto(a)nordea.fi
040 8644 597

Esko Kuha
esko.kuha(a)kolumbus.fi
040 5063 301

Rita Lindberg
ret(a)welho.com

Hämeen Seudun Yleisurheilu

Jarmo Hakanen
jarmo.hakanen(a)pyrinto.fi
050 554 1358

Esa Kivioja
esa.k.kivioja(a)fi.abb.com
050 335 6207

Ria Väisänen
ria.vaisanen(a)pp.inet.fi
050 312 4040

Kainuun Yleisurheilu

Virpi Keränen
virpimaaritkeranen(a)gmail.com
044 3371 578

Keski-Pohjanmaan Yleisurheilu

Jaana Ojala
jaana.ojala(a)kalliopp.fi
040 5939 186

Juha Yrjänä
juha.yrjana(a)kotinet.com
050 5553 052

Keski-Suomen Yleisurheilu

Esa Kaihlajärvi
esakaihla(a)gmail.com
044 5703 875

Erja Sanaslahti
erja.sanaslahti(a)hotmail.com
040 5642 604

Jarkko Toivola
jarkko.toivola(a)jippii.fi
044 2927 964

Kymenlaakson Yleisurheilu

Ari Pietarinen
arit.pietarinen(a)gmail.com
0500 677 286

Lahden seudun Yleisurheilu

Maria Sippala
maria.luomaaho(a)gmail.com
044 3071 077

Hannu Nurminen
h.nurminen53(a)gmail.com
0400 284 153

Lapin Yleisurheilu

Antti Mäkikallio
antti.makikallio(a)gmail.com
040 5100 290

Länsi-Pohjan Yleisurheilu

Jyrki Risto
jyrki.risto(a)gmail.com
0400 104 975

Nyland-Åbolands ID

Ron Lindberg
ron.lindberg(a)g-l.fi
040 5300 127

Gunilla Peräsalo
gunilla.perasalo(a)dnainternet.net
050 3442 079

Hilding Wikner
hilding.wikner(a)idrott.fi
0400 704 728

Pohjois-Karjalan Yleisurheilu

Kimmo Hyppönen
kimmohypponen(a)hotmail.com
050 3252 584

Ilona Pakarinen
ilona.pakarinen(a)gmail.com
044 3330 304

Pohjois-Pohjanmaan Yleisurheilu

Miia Marjanen
miia.marjanen(a)kempele.fi
050 3169 701

Pertti Purola
pertti.purola(a)gmail.com
044 7797 100

Pohjois-Savon Yleisurheilu

Timo Eronen
timo.eronen(a)andritz.com
040 8605 879

Anna-Maija Nenonen
anna-maija.nenonen(a)opedu.kuopio.fi
0400 514 415

Satakunnan Yleisurheilu

Heikki Jaakkola
heikki.jaakkola@leisku.fi
040 500 6228

Seija Uusiniemi-Heino
seija.uusiniemi-heino(a)netti.fi
050 4925 172

Uudenmaan Yleisurheilu

Maisa Gråsten
maisagrasten(a)gmail.com
050 5305 170

Mika Saramäki
mpsaramaki(a)gmail.com
040 7340 793

Varsinais-Suomen Yleisurheilu

Anne Fröberg
anne.froberg(a)turunweikot.fi
0400 962 712

Pekka Kuusisto
pekka.kuusisto(a)lahitapiola.fi
040 7443 663

Jukka Moisio
moisioju(a)gmail.com
0400 501 870

ÅID/IF Åland

Mikael Stjärnfelt
mikael.stjarnfelt(a)hotmail.com

Österbottens ID

Pia Björkqvist
pia.bjorkqvist(a)edu.kokkola.fi
040 5592 654

Ingemar Sundelin
ingemar.sundelin(a)sundom.fi
0400 563 353

Suomen Aikuisurheiluliitto

Reijo Häyrinen
reijohayrinen5(a)gmail.com
040 9135 319

SUL Valmentajat

Jukka Latva-Rasku
jukka.latva-rasku(a)eduouka.fi
040 5584 183

Urheilijaedustaja

Kristiina Mäkelä
makela.meri.kristiina(a)gmail.com

Oskari Mörö

SUL:n valiokunnat 2021-2022

Eettinen valiokunta: Ringa Ropo (pj.), Antti Aine, Matilda Bogdanoff, Sari Essayah, Lotta Hanski, Kalle Husso, Yrjö Kelhä, Esa-Pekka Mattila, Tarja Mäki-Punto-Ristanen, Mikko Nieminen.

Järjestövaliokunta: Ari Pietarinen (pj.), Esko Hassinen, Jaana Ojala, Gunilla Peräsalo, Olli Ruuskanen, Kaisa Siitonen, Rami Urho.

Kansainvälisten asioiden valiokunta: Antti Pihlakoski (pj.), Aila Ahonen, Elisa Hakanen, Carl-Olaf Homén Mikaela Ingberg, Mirko Jalava, Hannu Kalkas, Ilkka Kanerva, Tuomas Näsi, Pasi Oksanen, Kimmo Oila, Jari Salonen, Jari Töykkä.

Kilpailuvaliokunta: Rami Urho (pj.), Anne Fröberg, Pasi Oksanen, Ari Honkanen, Esa Kaihlajärvi, Esko Kuha, Jaana Kujala, Hannu Nurminen, Ingemar Sundelin, Mika Muukka, Tuomo Salonen, urheilijaedustaja (valitaan myöhemmin).

Lääketieteellinen valiokunta: Timo Kuusisto (pj.), Aki Kanervo, Tanja Komulainen, Ilkka Räsänen, Jukka Siljander, Lars Sörensen, Ilkka Tulikoura, Jussi Utriainen, Arja Uusitalo, Kaisa Virtanen, Jonne Väisänen, Jarkko Finni ja Tuomo Salonen.

Seurapalveluvaliokunta: Kalle Husso (pj.), Matti Hannikainen, Tanja Hietikko, Kirsi-Marja Koskela, Pekka Kuusisto, Heikki Mäkinen, Maarit Ovaska, Tapio Rajamäki.

Valmennusvaliokunta: Jens Wallin (pj.), Hannele Hiilloskorpi, Jukka Latva-Rasku, Antti Mero Sr, Kristiina Mäkelä, Petra Stenman, Simo Tarvonen, Jarkko Finni.

Poika-työryhmä: Kalle Husso (pj.), Piia Jäntti, Ilpo Koponen, Camilla Nakolinna, Jarmo Rasi, Anssi Vänskä. Ryhmää täydennetään tarvittaessa.

Naisten johtajuus -projektityöryhmä: Tanja Taipale (pj.), Marja Kylämä, Ella Salmela.

Kurinpitolautakunta (suluissa varahenkilö): Henrik Zilliacus pj. (Tuomas Näsi), Jarmo Rasi (Anders Wikholm), Ringa Ropo (Lotta Hanski).

Sovittelulautakunta: (suluissa varahenkilö): Antti Aine pj. (Jari Murto), Juha Auvinen (Hannu Nurmi), Heikki Rautalin (Saija-Leena Tiainen).