Flying Finns 2019 pistetilanne – yksilökilpailu

Pisteet päivitetty 5.8.2019

Tytöt 9 ja pojat 9

TYTÖT 9      
SijoitusNimiSarjaSeuraFlying Finns -maastotKarnevaalit 1000myht. (2/3)
1Janette TarkiainenT9Heinolan Isku100100200
2Amanda AhlgrenT9Porvoon Urheilijat98 98
3Katariina TasaT9Vehkalahden Veikot97 97
4Vendi LehtimäkiT9Forssan Salama96 96
5Saga MarkénT9IF VOM95 95
6Siiri LehtovaaraT9Nummen Kipinä94 94
7Ninni PenttinenT9Porvoon Urheilijat93 93
8Ella MettäläT9Kauhajoen Karhu92 92
9Elsa KemppainenT9Nastolan Naseva91 91
10Ilona RantalaT9Nakkilan Vire90 90
11Kielo SaloT9Karkkilan Pojat89 89
12Vera HedmanT9Helsingin Jyry88 88
13Saranna KärkiT9Seinäjoen Seudun Urheilijat87 87
14Saana UotilaT9Porvoon Urheilijat86 86
15Alisa TaponenT9Helsingin Jyry85 85
16Negah AyyarT9Helsingin Jyry84 84
17Kaisla SaloT9Karkkilan Pojat83 83
18Helmi RitarantaT9Helsingin Tarmo82 82
19Jade PeltonenT9Helsingin Tarmo81 81
       
       
POJAT 9      
SijoitusNimiSarjaSeuraFlying Finns -maastotKarnevaalit 1000myht. (2/3)
1Topi TurpeinenP9Laukaan Urheilijat98100198
2Roope SuoniemiP9Helsingin Jyry9096186
3Akseli ÄnäkkäläP9Salon Vilpas100 100
4Voitto VoutilainenP9Joensuun Kataja 9898
5Eemeli TaponenP9Helsingin Jyry97 97
5Akseli TarkiainenP9Joroisten Urheilijat 9797
7Hermanni LatonummiP9Hollolan urheilijat -4696 96
8Alex LundforsP9Malax IF friidrott95 95
8Samu RatiaP9Kaipolan Vire 9595
10Nici SalonenP9Padasjoen Yritys94 94
11Daniel StenholmP9Turun Urheiluliitto93 93
12Eemeli PoussuP9Noormarkun Nopsa92 92
13Eetu KitinmäkiP9Nummen Kipinä91 91
14Luka SoiramoP9Porvoon Urheilijat89 89
15Samsa LöytynojaP9Helsingin Jyry88 88
16Jussi HietikkoP9Helsingin Jyry87 87

Tytöt 10 ja pojat 10

TYTÖT 10      
SijoitusNimiSarjaSeuraFlying Finns -maastotKarnevaalit 1000myht. (2/3)
1Venla MennalaT10Hämeenlinnan tarmo10098198
1Aino TarkiainenT10Joroisten Urheilijat98100198
3Jenni TuominenT10Lahden Ahkera9394187
4Malva BjörndahlT10Malax IF friidrott97 97
4Noora HukkaT10Joensuun Kataja 9797
6Iina PoussuT10Noormarkun Nopsa96 96
6Enni MustapartaT10Jyväskylän Kenttäurheilijat 9696
8Minttu MarttilaT10Lahden Ahkera95 95
8Hilma LarvalaT10Kenttäurheilijat-58 9595
10Petra PennanenT10Helsingin kisa-veikot94 94
11Peppi PaakkolaT10Limingan Niittomiehet 9393
12Liia SuurjokiT10Helsingin kisa-veikot92 92
12Ella RoimelaT10Jyväskylän Kenttäurheilijat 9292
14Emilia TulokasT10Espoon Tapiot91 91
15Inez LundforsT10Malax IF friidrott90 90
16Enni JokkalaT10Porvoon Urheilijat89 89
17Luna LeeT10Helsingin kisa-veikot88 88
18Ada MyrtenbladT10Porvoon Urheilijat87 87
       
       
POJAT 10      
SijoitusNimiSarjaSeuraFlying Finns -maastotKarnevaalit 1000myht. (2/3)
1Elia KatajalaaksoP10Kannuksen Ura9598193
2Erik NaumanenP10Joroisten Urheilijat9297189
3Eric RinneP10Lahden Ahkera9196187
4Ilmari SaariP10Ähtärin Urheilijat8794181
5Anton PennanenP10Esbo IF100 100
5Joonatan KulmalaP10Jyväskylän Kenttäurheilijat 100100
7Akseli NurmiP10Karhulan Katajaiset98 98
8Niilo KemppainenP10Nastolan Naseva97 97
9Arttu RantalaP10Nakkilan Vire96 96
10Leo RajaniemiP10Lahden Ahkera 9595
11Emil AppelP10Malax IF friidrott94 94
12Erkka-Voitto HeinonenP10Jyväskylän Kenttäurheilijat93 93
13Onni UnkuriP10Nakkilan Vire90 90
14Viljami NurminenP10Karhulan Katajaiset89 89
15Tuomas RikkaP10Karhulan Katajaiset88 88
16Santeri RantalaP10Nakkilan Vire86 86
17Aapo OdiahP10Porvoon Urheilijat85 85

Tytöt 11 ja pojat 11

TYTÖT 11      
SijoitusNimiSarjaSeuraFlying Finns -maastotKarnevaalit 1000myht. (2/3)
1Minttu SaariT11Ähtärin Urheilijat98100198
2Elina NaumanenT11Joroisten Urheilijat9798195
3Viola JokiahoT11Ähtärin Urheilijat9497191
4Maria TasaT11Vehkalahden Veikot100 100
5Hilla TuominenT11Lahden Ahkera96 96
5Taika HenttonenT11Helsingin Kisa-Veikot 9696
7Anni PärttyT11Vehkalahden Veikot95 95
7Eleonora LevaniemiT11Kaipolan Vire 9595
9Aino PirhonenT11Porvoon Urheilijat93 93
10Mirella KärkiT11Seinäjoen Seudun Urheilijat92 92
11Maija SantanenT11Janakkalan Jana91 91
12Maija HarjuT11Janakkalan Jana90 90
13Aino KanervalaT11Kerkkoon Urheilijat89 89
14Venla HyvöläT11Janakkalan Jana88 88
15Milja RautiainenT11Janakkalan Jana87 87
16Ansa LöppönenT11Porvoon Urheilijat86 86
       
POJAT 11      
SijoitusNimiSarjaSeuraFlying Finns -maastotKarnevaalit 1000myht. (2/3)
1Tatu VirtanenP11Liedon Parma100100200
2Luka KykyriP11Kälviän Tarmo9698194
3Samuli SaarikoskiP11Keravan Urheilijat9596191
4Aarne HannikainenP11Helsingin kisa-veikot9395188
5Atte VirtanenP11Liedon Parma9194185
6Sander WikblomP11IF Nykarlebynejden98 98
7Joona SoininenP11Esbo IF97 97
7Eemil SaariP11Jyväskylän Kenttäurheilijat 9797
9Elias KemppainenP11Nastolan Naseva94 94
10Urho GrönvallP11Karhulan Katajaiset 9393
11Olli SeppäläP11Hämeenlinnan tarmo92 92
11Riku KorpijärviP11Toholammin Urheilijat 9292
13Valtteri AsikainenP11Helsingin kisa-veikot90 90
14Anton MyrtenbladP11Porvoon Urheilijat89 89

Tytöt 12 ja pojat 12

TYTÖT 12      
SijoitusNimiSarjaSeuraFlying Finns -maastotKarnevaalit 1000myht. (2/3)
1Inka PeltolaT12Vehmaisten Urheilijat100100200
2Jonna JäkköT12Länsi-Uudenmaan Urheilijat9798195
3Pinja LindstedtT12Porvoon Urheilijat9697193
4Elmiina KatajalaaksoT12Kannuksen Ura9493187
5Celina SalonenT12Nastolan Naseva9195186
6Aino JokkalaT12Porvoon Urheilijat8791178
7Taimi VallinojaT12Helsingin kisa-veikot98 98
8Hetaliina KarkiainenT12Keuruun Kisailijat 9696
9Neela OmbatiT12Mikkelin Kilpa-Veikot95 95
10Nella VoutilainenT12Joensuun Kataja 9494
11Miranda LehtimäkiT12Forssan Salama93 93
12Ingrid LindroosT12Nastolan Naseva92 92
12Mona PitkänenT12Pohjan Koitto 9292
14Alisa KiiskiT12Porvoon Urheilijat90 90
14Emma RatiaT12Kaipolan Vire 9090
16Meeri KolisevaT12Janakkalan Jana89 89
17Iina NiemeläT12Lempäälän kisa yleisurheilu88 88
18Niia NiemeläT12Lempäälän kisa yleisurheilu86 86
19Saana KnoopT12Porvoon Urheilijat85 85
20Neea LankiT12Vehkalahden Veikot84 84
21Emmi PiispanenT12Nastolan Naseva83 83
22Hanna HenttonenT12Janakkalan Jana82 82
23Linnea RuhalaT12Kerkkoon Urheilijat81 81
24Viivi RahkonenT12Polvijärven Urheilijat80 80
       
POJAT 12      
SijoitusNimiSarjaSeuraFlying Finns -maastotKarnevaalit 1000myht. (2/3)
1Aapo MäkiniemiP12Limingan Niittomiehet97100197
2Aapo VirkajärviP12Kaipolan Vire9698194
3Jens-Aarne KeroP12IF Raseborg9497191
4Kaleva TyystjärviP12Vähänkyrön Viesti8995184
5Arttu ViljanenP12Toijalan Vauhti8592177
6Ville ViitakoskiP12Mikkelin Kilpa-Veikot100 100
7Jonne MourujärviP12Nurmijärven Yleisurheilu98 98
8Arttu RemesP12Kaipolan Vire 9696
9Anton KemppiP12Nurmijärven Yleisurheilu95 95
10Jesse TarkiainenP12Heinolan Isku 9494
11Lauri NiininenP12Vetelin Urheilijat 9393
11Lauri LakanenP12Jyväskylän Kenttäurheilijat93 93
13Kalle TossavainenP12Jyväskylän Kenttäurheilijat92 92
14Daniel LeeP12Helsingin Kisa-Veikot 9191
14Joni HaapamäkiP12Seinäjoen Seudun Urheilijat91 91
16Vilho HaaksluotoP12Riihimäen Kisko90 90
17Oiva OdiahP12Porvoon Urheilijat88 88
18Konsta VuorelaP12Jyväskylän Kenttäurheilijat87 87
19Lauri KortejärviP12Borgå Akilles86 86
20Eeli Ala-LahtiP12Kangasalan Urheilijat -6884 84
21Matias PalomäkiP12Porvoon Urheilijat83 83

Tytöt 13 ja pojat 13

TYTÖT 13      
SijoitusNimiSarjaSeuraFlying Finns -maastotKarnevaalit 1000myht. (2/3)
1Marianne SalmiT13Mäntsälän Urheilijat9597192
2Christine KuusistoT13Jyväskylän Kenttäurheilijat9198189
3Linnea KeroT13Turun Urheiluliitto8896184
4Sofia RinneT13Lahden Ahkera8695181
5Sara KoskelaT13Porvoon Urheilijat8792179
6Maija KumaraT13Laihian Luja8393176
7Alisa EmaldynovaT13Salon Vilpas100 100
7Heidi PaasonenT13Mikkelin Kilpa-Veikot 100100
9Karoliina OlliT13Loimaan Leisku98 98
10Venla VirrantuomiT13Helsingin kisa-veikot97 97
11Saimi ManninenT13Suomussalmen rasti96 96
12Wilma HjerpeT13IF Femman94 94
12Tiitu HjerppeT13Lappeenrannan Urheilu-Miehet 9494
14Helmiina SaarikunnasT13Lahden Ahkera93 93
15Sara ParviainenT13Nurmijärven Yleisurheilu92 92
16Venla PatrikainenT13Nokian Urheilijat 9191
17Neela NotkonenT13Lahden Ahkera90 90
18Jill FribergT13IF Raseborg89 89
19Maija OksaT13Viialan Valtti85 85
20Linnea SaloT13Nokian Urheilijat84 84
21Olivia KumaraT13Vähänkyrön Viesti82 82
22Selma LupalaT13IF Raseborg81 81
23Emilia ReinikainenT13Kalajoen Junkkarit80 80
24Lotta HulkkoT13Jalasjärven Jalas79 79
25Inari UotilaT13Porvoon Urheilijat78 78
26Sorella KärkiT13Seinäjoen Seudun Urheilijat77 77
27Kira KoskiniemiT13Helsingin kisa-veikot76 76
       
       
POJAT 13      
SijoitusNimiSarjaSeuraFlying Finns -maastotKarnevaalit 1000myht. (2/3)
1Taavi TuominenP13Raision Kuula100100200
2René-Peter VuorioP13Maarian Mahti9597192
3Eero RantaP13Lempäälän kisa yleisurheilu9695191
4Jere SoininenP13Esbo IF8893181
5Iisakki SiiraP13Limingan Niittomiehet8591176
6Otso KaukonenP13Lahden Ahkera8392175
7Konsta ManninenP13Lahden Ahkera98 98
7Kasper BjörkbackaP13Raision Kuula 9898
9Florian FritzénP13IF Raseborg97 97
10Joona SavukoskiP13Keuruun Kisailijat 9696
10Mikko TurpeinenP13Laukaan Urheilijat 9696
12Tero KorpiP13Kenttäurheilijat -5894 94
12Perttu GrönvallP13Karhulan Katajaiset 9494
14Paavo MäntyvaaraP13Teiskon Urheilijat93 93
15Veikka YlihärsiläP13Jalasjärven Jalas92 92
16Lassi PärttyP13Vehkalahden Veikot91 91
17Melker WikblomP13IF Nykarlebynejden90 90
17Niilo MölsäP13Porvoon Urheilijat 9090
19Joona KoskinenP13Viialan Valtti89 89
19Ronni MäntyrantaP13Kuivasjärven Aura 8989
21Valtteri PartanenP13Karhulan Katajaiset 8888
22Rasmus KoponenP13IF Raseborg87 87
22Kosti MoisioP13Kaipolan Vire 8787
24Joel SeppäläP13Hämeenlinnan tarmo86 86
25Antto-Ville HeinonenP13Jyväskylän Kenttäurheilijat84 84
26Urho MäkinenP13Nivalan Urheilijat82 82
27Vili RauhamäkiP13Hollolan urheilijat -4681 81
28Tom LainetP13Helsingin kisa-veikot80 80

Tytöt 15

TYTÖT 15       
SijoitusNimiSarjaSeuraSM-maastot Helsinki City 5Karnevaalien parasyht. (3/4)
1Petriina NiininenT15Nokian Urheilijat9310096289
2Sini-Minea SaarikoskiT15Keravan Urheilijat909695281
3Nora KytäjäT15Lempäälän kisa yleisurheilu98 100198
4Saana LappalainenT15Seinäjoen Seudun Urheilijat100 97197
4Elma HannikainenT15Helsingin kisa-veikot97 100197
6Enni PetreliusT15Pohjan Koitto94 98192
7Henna EineluotoT15Lappeenrannan Urheilu-Miehet91 97188
8Helmi KarkiainenT15Keuruun Kisailijat88 97185
8Ea VuoriT15Lahden Ahkera87 98185
10Nea NiemiT15Porvoon Urheilijat89 92181
10Melissa KykyriT15Kälviän Tarmo86 95181
12Ida-Sofia SimolaT15Hämeenlinnan tarmo84 95179
13Jessica JunkkalaT15Vammalan seudun Voima82 90172
14Emma KorhonenT15IF Femman80 91171
15Pihla VäisänenT15Keravan Urheilijat81 89170
16Heta VirkajärviT15Kaipolan Vire72 92164
17Ilona LampilaT15Vammalan seudun Voima67 93160
18Jenni JohnssonT15Lahden Ahkera70 87157
19Aino RiskuT15Keravan Urheilijat61 86147
20Fanny KeroT15IF Raseborg62 83145
20Sirja TyystjärviT15Vähänkyrön Viesti64 81145
22Minttu KaukonenT15Lahden Ahkera49 86135
23Ellen ImmonenT15Jyväskylän Kenttäurheilijat42 72114
24Sini RajaniemiT15Lahden Ahkera  100100
25Sanni KoivistoT15Lahden Ahkera  9797
26Melissa LönnströmT15Borgå Akilles96  96
26Ella MykkänenT15Iisalmen Visa  9696
28Selene RossiT15Espoon Tapiot95  95
29Pinja LaasanenT15Siilinjärven Ponnistus  9494
29Reija-Elina JylhäT15Halsuan Toivo  9494
29Sini KarjalainenT15Iisalmen Visa  9494
32Aino LausniemiT15Lauttakylän Luja  9393
33Miina KilpeläinenT15Viipurin Urheilijat92  92
33Pinja YläharjuT15Puumalan Viri  9292
35Jamira SuarezT15IF Drott  9191
36Milla UtriainenT15Kaustisten Pohjan-Veikot  9090
37Kerttu NiemiT15Iitin Pyrintö 89 89
38Riia HiiteläT15Nokian Urheilijat  8787
39Silva KemppiT15Espoon Tapiot85  85
40Salla IsoherranenT15Veikkolan Veikot83  83
41Teodora WesterlundT15IF Drott79  79
42Ida FinellT15Borgå Akilles78  78
42Salla AhonenT15Imatran Urheilijat  7878
44Minea LindénT15Loimaan Leisku77  77
45Pauliina KoivuniemiT15Vammalan seudun Voima76  76
46Anni TakamaaT15Lapuan Virkiä  7676
47Olivia HänninenT15Espoon Tapiot75  75
47Ronja OrivuoriT15Viipurin Urheilijat  7575
49Tinja PirttikoskiT15Turun Urheiluliitto74  74
49Mona KorelinT15Helsingin kisa-veikot  7474
51Enni-Sofia SaariT15Ylivieskan Kuula73  73
51Sani NiskanenT15Äänekosken Urheilijat  7373
53Nina VälimäkiT15Vammalan seudun Voima71  71
53Vilma-Riina ValkolaT15Saarijärven Pullistus  7171
55Ellinoora OjalaT15Kuusamon Erä-Veikot  7070
56Riika TirkkonenT15Kuopion Reipas69  69
57Elli PitkänenT15Kuopion Reipas68  68
58Liina AhtiainenT15Turun Urheiluliitto66  66
59Birgit TuomolaT15Lahden Ahkera65  65
60Jemina HerranenT15Kuopion Reipas63  63
61Lumia SoininenT15Espoon Tapiot60  60
62Emelie HägglundT15Borgå Akilles59  59
63Liina HyyppäT15Kälviän Tarmo58  58
64Emma TuominenT15Turun Urheiluliitto57  57
65Ella RajamäkiT15Turun Urheiluliitto56  56
66Petranella PoranenT15Keravan Urheilijat55  55
67Krista ManninenT15Lahden Ahkera54  54
68Emmi LampioT15Keravan Urheilijat53  53
69Vanessa LindbergT15Riihimäen Kisko52  52
70Maisa MikkolaT15Helsingin Tarmo51  51
71Amanda RontuT15Keravan Urheilijat50  50
72Roosa HeikkinenT15Karhulan Katajaiset48  48
73Kristiina KunnariT15Seinäjoen Seudun Urheilijat47  47
74Carla JalkanenT15Borgå Akilles46  46
75Elsa RönkköT15Keravan Urheilijat45  45
76Heli KorpiT15Aavasaksan Urheilijat44  44
77Terhi JunnoT15Ylivieskan Kuula43  43
78Matilda MyllymäkiT15Kälviän Tarmo41  41
79Elena OkkonenT15Tampereen Pyrintö40  40
80Anni RajalaT15Viipurin Urheilijat39  39
81Hilja NiemiT15Janakkalan Jana38  38
82Anniina HenttonenT15Janakkalan Jana37  37

Pojat 15

POJAT 15       
SijoitusNimiSarjaSeuraSM-maastot Helsinki City 5Karnevaalien parasyht. (3/4)
1Eemeli KatajalaaksoP15Kannuksen Ura100 100200
2Aarre PaukkeriP15Limingan Niittomiehet98 100198
3Anssi MustonenP15Koiviston Kipinä96 100196
4Luukas KontroP15Jyväskylän Kenttäurheilijat89 98187
5Lauri NokkalaP15Lappeenrannan Urheilu-Miehet81 96177
6Pyry LahtinenP15Jyväskylän Kenttäurheilijat75 97172
7Elmeri KeroP15Turun Urheiluliitto72 95167
8Risto HakkarainenP15Jyväskylän Kenttäurheilijat67 96163
9Oliver AsikainenP15Helsingin kisa-veikot62 90152
10Juho VirkajärviP15Kaipolan Vire57 93150
11Oiva Ylä-JarkkoP15Länsi-Uudenmaan Urheilijat53 90143
12Jaakko SalomäkiP15Keski-Uudenmaan yleisurheilu 100100
13Otto HirvilampiP15Ähtärin Urheilijat  9898
13Roni RämäP15Lahden Ahkera  9898
15Aarni EijsP15Salon Vilpas97  97
15Kristian HautakoskiP15Alavieskan Viri  9797
17Saku KoukkuP15Lappeenrannan Urheilu-Miehet 9696
18Pietari JussinmäkiP15Halsuan Toivo95  95
18Kasper BiskopP15Gamlakarleby IF  9595
18Anton SabelP15IF Femman  9595
21Niko MikkolaP15Porin Yleisurheilu94  94
21Jonne KovaniemiP15Oulun Pyrintö  9494
23Anton PackalenP15Helsingin kisa-veikot93  93
23Väinö KontkanenP15Pyhäselän Urheilijat  9393
25Veeti SaarinenP15Tammelan Ryske92  92
25Eeli JauhiainenP15Kuusankosken Kisa  9292
27Konsta UutteraP15Tampereen Pyrintö91  91
27Vilho StenmanP15Uuraisten Urheilijat  9191
29Jussi AnkeloP15Kalannin Vankka90  90
30Jere HaapalainenP15Tampereen Pyrintö88  88
31Patrik JärvinenP15Tampereen Pyrintö87  87
32Remi HolvitieP15Kalannin Vankka86  86
33Miki NiemensivuP15Lauttakylän Luja85  85
34Vinski MalinenP15Mikkelin Kilpa-Veikot84  84
35Jimi AlastaloP15Pyhäselän Urheilijat83  83
36Aleksi NokkanenP15Viipurin Urheilijat82  82
37Jalmari BergqvistP15Maaningan Mahti80  80
38Andreas KärkkäinenP15Länsi-Uudenmaan Urheilijat79  79
39Emil JacobssonP15Keravan Urheilijat78  78
40Tommi SaarinenP15Alavuden Urheilijat77  77
41Mikael KoivistoP15Keravan Urheilijat76  76
42Reko HakomäkiP15Seinäjoen Seudun Urheilijat74  74
43Tuomas LeinamoP15Tampereen Pyrintö73  73
44Lauri SaarinenP15Kalannin Vankka71  71
45Olli LeinoP15Keravan Urheilijat70  70
46Robin FransmanP15If Sibbo-Vargarna69  69
47Otto HiivolaP15Kalannin Vankka68  68
48Jaakko SiltalaP15Helsingin kisa-veikot66  66
49Veeti SavolainenP15Keravan Urheilijat65  65
50Sisu MoilanenP15Turun Urheiluliitto64  64
51Riku UusitaloP15Turun Urheiluliitto63  63
52Konsta RutonenP15Lappeenrannan Urheilu-Miehet61  61
53Kasper LindebergP15Lahden Ahkera60  60
54Rasmus RemesahoP15Toholammin Urheilijat59  59
55Kalle GauriloffP15Keski-Uudenmaan yleisurheilu58  58
56Otto AhonenP15Tampereen Pyrintö56  56
57Joona HeiskanenP15Kenttäurheilijat -5855  55
58Santtu HeiskanenP15Kenttäurheilijat -5854  54
59Onni AnttilaP15Karkkilan Pojat52  52

Naiset 17

NAISET 17        
SijoitusNimiSarjaSeuraSM-maastot Helsinki City 5yht. (2/4)Karnevaalien parasyht. (3/4)
1Heljä-Viivi UnkilaN17Turun Urheiluliitto979819597292
2Janette VänttinenN17Porvoon Urheilijat9810019893291
3Emma HietarantaN17Lappeenrannan Urheilu-Miehet929718998287
4Nelli HiippavuoriN17Turun Urheiluliitto829517791268
5Moona KorkealaaksoN17Lappeenrannan Urheilu-Miehet100 100100200
6Veera HakomäkiN17Seinäjoen Seudun Urheilijat95 9598193
7Lotta-Maria MaineN17Lauttakylän Luja96 9696192
8Taika UusimäkiN17Kenttäurheilijat -589396189 189
8Enni KatajalaaksoN17Kannuksen Ura94 9495189
10Emma RainioN17Jyväskylän Kenttäurheilijat90 9091181
11Veera HelkamaN17Salon Vilpas89 8991180
12Vera NylanderN17Siilinjärven Ponnistus87 8788175
12Muska SandenN17Salon Vilpas86 8689175
14Helmi KarjainenN17Lempäälän kisa yleisurheilu78 7895173
15Jenna MaukonenN17Jyväskylän Kenttäurheilijat77 7792169
16Kaisla KeiskiN17Gamlakarleby IF76 7690166
17Hanna KyöstiN17Himangan Urheilijat65 6593158
18Siiri OjanenN17Turun Urheiluliitto66 6684150
19Sofia PiispaN17Salon Vilpas64 6485149
19Kerttu PuranenN17Limingan Niittomiehet61 6188149
21Essi HietulaN17Tapanilan Erä5492146 146
22Elvi WarwickN17Kaipolan Vire51 5185136
23Venla HaralaN17Tampereen Pyrintö43 4380123
24Alisa VirtanenN17Jyväskylän Kenttäurheilijat   100100
24Pinja KotinurmiN17Lahden Ahkera   100100
26Ronja KoskelaN17Kuivasjärven Aura   9797
27Elina MettäläN17Helsingin kisa-veikot   9696
28Venla MarjanenN17Kaipolan Vire   9595
29Veera MattilaN17Vammalanseudun Voima   9494
29Veera KontkanenN17Joensuun Kataja   9494
31Ellen SeistoN17Espoon Tapiot 9393 93
32Ella KainulainenN17Savonlinnan Riento   9292
33Lotta TarvainenN17Kuopion Reipas91 91 91
33Katri VeikkolaN17Someronniemen Veikot 9191 91
35Ilona MononenN17Janakkalan Jana   9090
36Ronja HaavistoN17Nokian Urheilijat   8989
37Pinja KoivistoN17Kauhavan Wisa88 88 88
37Helmi PeipinenN17Oulun Pyrintö   8888
39Vilma PatrikainenN17Nokian Urheilijat   8787
40Erika NiininenN17Vetelin Urheilijat   8686
41Liisa JalavaN17Turun Urheiluliitto85 85 85
42Elna RikkinenN17Lahden Ahkera84 84 84
43Elena JyrkinenN17Lappeenrannan Urheilu-Miehet83 83 83
44Hanna-Maija SiltanenN17Helsingin kisa-veikot   8282
44Inka RemesN17Kaipolan Vire   8282
46Minja NietulaN17Viipurin Urheilijat81 81 81
46Krista KorhonenN17Helsingin kisa-veikot   8181
48Vilma PereN17Euran Raiku80 80 80
49Iiris HelanderN17Jyväskylän Kenttäurheilijat79 79 79
50Elsa AnkeloN17Turun Urheiluliitto75 75 75
51Emilia TalaN17Viipurin Urheilijat74 74 74
52Pinja KourulaN17Janakkalan Jana73 73 73
53Rita SimolaN17Lempäälän kisa yleisurheilu72 72 72
54Emma RantaN17Lempäälän kisa yleisurheilu71 71 71
55Miina-Maria TuomalaN17Jyväskylän Kenttäurheilijat70 70 70
56Sini RahkonenN17Polvijärven Urheilijat69 69 69
57Venla HäkkinenN17Joensuun Kataja68 68 68
58Selina RintalaN17Seinäjoen Seudun Urheilijat67 67 67
59Emmi KiljunenN17Lahden Ahkera63 63 63
60Ida HeikkinenN17Karhulan Katajaiset62 62 62
61Senja GustafssonN17Kauhavan Wisa60 60 60
62Suvi RantalaN17Hämeenlinnan tarmo59 59 59
63Henna KorpiN17Aavasaksan Urheilijat58 58 58
64Liina ViitasaariN17Gamlakarleby IF57 57 57
65Katri SaavalainenN17Sysmän Sisu56 56 56
66Aino TengvallN17Rekolan Raikas55 55 55
67Nikita KumpulainenN17Helsingin kisa-veikot53 53 53
68Venla KankainenN17Gamlakarleby IF52 52 52
69Aino KoskimäkiN17Keravan Urheilijat50 50 50
70Varpu-Sofia HeinonenN17Jyväskylän Kenttäurheilijat49 49 49
71Katharina MarekwiaN17Espoon Tapiot48 48 48
72Kajsa HenriksénN17Nurmijärven Yleisurheilu47 47 47
73Elsa NäpänkangasN17Jyväskylän Kenttäurheilijat46 46 46
74Nea TarvoN17Espoon Tapiot45 45 45
75Sanni MarkkanenN17Helsingin kisa-veikot44 44 44
76Vilja SuntialaN17Janakkalan Jana42 42 42
77Venla MäkeläN17Hämeenlinnan tarmo41 41 41
78Krista VirtanenN17Hämeenlinnan tarmo40 40 40
79Sonja HakalaN17Hämeenlinnan tarmo39 39 39
80Emma JunnoN17Ylivieskan Kuula38 38 38

Miehet 17

MIEHET 17        
SijoitusNimiSarjaSeuraSM-maastot Helsinki City 5yht. (2/4)Karnevaalien parasyht. (3/4)
1Wäinö HautalaM17Lahden Ahkera929819096286
2Rasmus KrogellM17Kenttäurheilijat -588810018894282
3Joona HeikkeröM17Porvoon Urheilijat519414583228
4Santtu HeikkinenM17Lempäälän kisa yleisurheilu98 98100198
5Aleksi RajaniemiM17Lahden Ahkera97 97100197
6Oskari JacobssonM17Keravan Urheilijat93 9397190
7Juho KeränenM17Oulun Pyrintö94 9495189
8Justus LuonelaM17Lahden Ahkera91 9197188
8Atte NevalaM17Kenttäurheilijat -5890 9098188
10Heikki KumaraM17Laihian Luja89 8998187
11Leonard MarkénM17IF VOM84 8496180
12Saska RauhalaM17Helsingin kisa-veikot79 7995174
13Okko VuorikoskiM17Lahden Ahkera82 8291173
14Lassi KorpijärviM17Toholammin Urheilijat75 7594169
15Otto LintulaM17Viipurin Urheilijat6596161 161
15Pyry SuojanenM17Turun Urheiluliitto71 7190161
17Otto VilpponenM17Kuopion Reipas67 6793160
18Ville HarjuM17Kenttäurheilijat -5856 5690146
19Aleksanteri SihvonenM17Helsingin kisa-veikot59 5986145
20Jesse PihamäkiM17Espoon Tapiot4795142 142
21Onni IkonenM17Hankasalmen Hanka52 5286138
22Teo PenttinenM17Lahden Ahkera48 4880128
23Onni KoskelaM17Ikaalisten Urheilijat39 3983122
24Tuure HaapanenM17Turun Urheiluliitto100 100 100
25Oskari KangasniemiM17Ikaalisten Urheilijat   9898
26Touko SeppäM17Turun Urheiluliitto96 96 96
26Pyry TeräM17Lahden Ahkera   9696
28Carl BjörkendahlM17Porvoon Urheilijat95 95 95
29Ramses BackmanM17Porvoon Urheilijat   9292
30Daniel ÄikäsM17Helsingin kisa-veikot   8989
31Antti JuvonenM17Oulun Pyrintö   8888
32Ville-Valtteri SalonenM17Nokian Urheilijat87 87 87
32Eetu KalskeM17Espoon Tapiot   8787
34Olli EloM17Jyväskylän Kenttäurheilijat86 86 86
35Matias LautamäkiM17Janakkalan Jana85 85 85
35Jere RaunioM17Helsingin kisa-veikot   8585
35Saku MiettinenM17Joutsenon Kullervo   8585
38Aaron HäggmanM17IF VOM83 83 83
39Juha NiemeläM17Oulun Pyrintö   8282
40Lauri SalminenM17Rekolan Raikas81 81 81
40Viktor BjörkellM17Vasa IS   8181
42Benjamin LeeM17Helsingin kisa-veikot80 80 80
43Tuomas RuuskanenM17Mäntsälän Urheilijat78 78 78
44Aarni RonkainenM17Jämsänkosken Ilves77 77 77
45Eetu KorhonenM17Imatran Urheilijat76 76 76
46Topias KemppiM17Espoon Tapiot74 74 74
47Akseli StarkM17Kenttäurheilijat -5873 73 73
48Johannes EhrsM17IF VOM72 72 72
49Miro KallioM17Helsingfors IFK70 70 70
50Petrus GenasM17Vasa IS69 69 69
51Veikko HuuskonenM17Sijoitusion Pyrintö68 68 68
52Samuli KeroM17Vammalan seudun Voima66 66 66
53Konsta MäntyvaaraM17Tampereen Pyrintö64 64 64
54Elias MäkinenM17Tampereen Pyrintö63 63 63
55Jaakko NyholmM17Keski-Uudenmaan yleisurheilu62 62 62
56Taavi NyströmM17Hämeenlinnan tarmo61 61 61
57Juuso HonkanenM17Nastolan Naseva60 60 60
58Iivo KalajokiM17Turun Urheiluliitto58 58 58
59Rasmus LerstrandM17Vasa IS57 57 57
60Tuukka KupiainenM17Tampereen Pyrintö55 55 55
61Samuli RouskuM17Maskun Kataja54 54 54
62Aapo MaasiltaM17Porvoon Urheilijat53 53 53
63Kalle OksanenM17Maskun Kataja50 50 50
64Teemu PihlajamäkiM17Lapuan Virkiä49 49 49
65Abdirahiim SalahM17Helsingfors IFK46 46 46
66Luca KallelaM17Viipurin Urheilijat45 45 45
67Santeri KortejärviM17Borgå Akilles44 44 44
68Joona RasiM17Maskun Kataja43 43 43
69Sulo AaltoM17Janakkalan Jana42 42 42
70Atte UrvantaM17Lempäälän kisa yleisurheilu41 41 41
71Lenni VäisänenM17Kenttäurheilijat -5840 40 40
72Manu MäenpääM17Lempäälän kisa yleisurheilu38 38 38
73Okko TiilikainenM17Viipurin Urheilijat37 37 37
74Aapo HaralaM17Tampereen Pyrintö36 36 36
75Leevi LampénM17Lempäälän kisa yleisurheilu35 35 35

Naiset 19 ja miehet 19

NAISET 19        
SijoitusNimiSarjaSeuraSM-maastot Helsinki City 5yht. (2/4)Karnevaalien parasyht. (3/4)
1Edith EikkinenN19Kenttäurheilijat -5897 97100197
2Sini TirriN19Toijalan Vauhti96 9698194
3Salla LaukkanenN19Lahden Ahkera94 9497191
4Lumi LaitinenN19Oulun Pyrintö95 9590185
5Silja RönkäN19Lahden Ahkera90 9094184
5Jemina ForssN19Tampereen Pyrintö86 8698184
7Milla Ala-LahtiN19Lempäälän kisa yleisurheilu82100182 182
7Isabella LatvaN19Raision Kuula88 8894182
9Aino SikkinenN19Tampereen Pyrintö85 8595180
10Kiia KeinonenN19Tampereen Pyrintö84 8495179
11Nea LiljaN19Jyväskylän Kenttäurheilijat81 8190171
12Heidi HaapamäkiN19Jyväskylän Kenttäurheilijat79 7991170
13Miia RuhkanenN19Kuopion Reipas80 8089169
14Nathalie BlomqvistN19IK Falken100 100 100
14Riina HeikkonenN19Lappeenrannan Urheilumiehet   100100
14Reetta JoronenN19Savonlinnan Riento   100100
17Ida HaapalaN19Nurmijärven Yleisurheilu98 98 98
18Janette HanskiN19Karhulan Urheilijat   9797
19Veera PeräläN19Seinäjoen Seudun Urheilijat   9696
20Mona Af ForsellesN19Rekolan Raikas93 93 93
21Lotta MäkinenN19Jyväskylän Kenttäurheilijat92 92 92
21Sofia FogströmN19Vasa IS   9292
23Aada MiskalaN19Mikkelin Kilpa-Veikot91 91 91
23Marianna LiukkonenN19Oulun Pyrintö   9191
25Helmi VuorimaaN19Lahden Ahkera89 89 89
25Evita ItkonenN19Porvoon Urheilijat   8989
27Marianne MyllyläN19Kuusamon Erä-Veikot   8888
28Anniina MahkonenN19Lempäälän kisa yleisurheilu87 87 87
29Alisa PennanenN19Forssan Salama   8686
29Jenna EnholmN19Nokian Urheilijat   8686
31Emma PasanenN19Lahden Ahkera   8585
32Iida PyykönenN19Nurmeksen Sepot   8484
33Saara SillanpääN19Forssan Salama83 83 83
33Irja-Ulkriikka ValtaN19Maaningan Mahti   8383
35Julia KekkonenN19Kenttäurheilijat -5878 78 78
36Vilma KyyröN19Keravan Urheilijat77 77 77
37Liisa TimonenN19Espoon Tapiot76 76 76
38Eveliina RäisänenN19Kuopion Reipas75 75 75
39Neea NurmiN19Espoon Tapiot74 74 74
         
         
MIEHET 19        
SijoitusNimiSarjaSeuraSM-maastot Helsinki City 5yht. (2/4)Karnevaalien parasyht. (3/4)
1Niko PutkinenM19Karhulan Katajaiset929618898286
2Juuso HavaM19Kenttäurheilijat -58769316987256
3Julius MäkinenM19Tampereen Pyrintö 989898196
4Eemil HelanderM19Jyväskylän Kenttäurheilijat98 9897195
5Aleksi KiveläM19Lempäälän kisa yleisurheilu94 94100194
6Walte HautalaM19Lahden Ahkera9697193 193
7Ville LehtoniemiM19Porvoon Urheilijat9194185 185
8Väinö VenetjokiM19Gamlakarleby IF90 9094184
9Leevi KallioM19Lahden Ahkera83 8398181
10Vilho HeleniusM19Nokian Urheilijat81 8197178
11Eemeli KumaraM19Laihian Luja80 8092172
11Lassi KuvaM19Lahden Ahkera79 7993172
13Juho-Kusti SivosaviM19Turun Weikot yleisurheilu78 7893171
13Frej ForsénM19Vasa IS71 71100171
15Elias LyytinenM19Sulkavan Urheilijat -4182 8288170
16Benjamin BjörkellM19Porvoon Urheilijat74 7495169
17Valtteri KonttinenM19Jyväskylän Kenttäurheilijat73 7394167
18Lauri SyvärantaM19Lahden Ahkera66 6694160
19Mika KotirantaM19Joensuun Kataja100 100 100
19Matias MeriläinenM19Nurmijärven Yleisurheilu 100100 100
21Leevi KeronenM19Lempäälän kisa yleisurheilu97 97 97
21Lasse RaudaskoskiM19Nivalan Urheilijat   9797
23Olli AhlgrenM19Lahden Ahkera   9696
23Robin KronqvistM19IK Falken   9696
25Mustafe MuuseM19Turun Urheiluliitto95 95 95
25Lasse EiniM19Jyväskylän Kenttäurheilijat 9595 95
25Roope KangasvieriM19Toholammin Urheilijat   9595
28Jani JuntunenM19Limingan Niittomiehet93 93 93
29Elias KortelainenM19Joensuun Kataja   9292
30Joakim PitkänenM19Pohjan Koitto   9191
31Kalle LahtinenM19Tampereen Pyrintö   9090
32Samuel AuvinenM19Joensuun Kataja89 89 89
33Wiljami ItämeriM19Turun Urheiluliitto88 88 88
33Olli HarjuM19Kenttäurheilijat -58   8888
35Oskari LepistöM19Liedon Luja87 87 87
36Robin LaintoM19Turun Urheiluliitto86 86 86
37Joona SointuM19Lempäälän kisa yleisurheilu85 85 85
37Eetu PetreliusM19Pohjan Koitto   8585
39Petteri MattilaM19Kauhajoen Karhu84 84 84
40Sakari KoivuniemiM19Lempäälän kisa yleisurheilu77 77 77
41Markus KasanenM19Joensuun Kataja75 75 75
42Patrik KuuttinenM19IF KRAFT72 72 72
43Felix HannelinM19Janakkalan Jana70 70 70
44Mohis Abdu AhmedM19Seinäjoen Seudun Urheilijat69 69 69
45Veeti SoikkeliM19Oulun Pyrintö68 68 68
46Tuomas LehtoM19Espoon Tapiot67 67 67
47Emil HautapakkaM19Espoon Tapiot65 65 65
48Nuutti PirhonenM19Turun Weikot yleisurheilu64 64 64
49Lasse NordqvistM19Turun Weikot yleisurheilu63 63 63