Tampere Junior Indoor Games - Lauantain 9.3. tulokset

Toisen kilpailupäivän lauantain tulokset Pirkkahallista. Aino Vuorjoki Kuivasjärven Aurasta voitti 14-vuotiaiden tyttöjen 60 metrin juoksun paremmalla ajalla, kuin 15- ja 17-vuotiaiden ikäluokan kilpailijat.

 

TAMPERE 9.3.2019 Tampere Junior Indoor Games, 2. päivä

(Pitkä 300 m rata.)

Pojat,

M17 60 m: 1) Alexander Björkgren JakobstDr 7,08, 2) Eino Vuori HämTa 7,10, 3) Julius Lehto TU-38 7,23.

M17 300 m aj (83,8 cm): 1) Julius Lehto TU-38 39,63, 2) Kasperi Valonen TP 40,64.

M17 Korkeus: 1) Juho Kahelin TP 180.

M15 60 m: 1) Konsta Rutonen LUM 7,33.

M15 300 m aj (76,2 cm): 1) Konsta Rutonen LUM 39,97.

M15 Korkeus: 1) Jere Nyström KorianPo 177.

M15 Kuula (4 kg): 1) Max Lampinen SomEsa 16,71.

M15 Kiekko (1 kg): 1) Max Lampinen SomEsa 53,89, 2) Kosti Saine KankaanpSL 51,84.

M14 60 m: 1) Kasperi Vehmaa LUM 7,54.

M14 300 m aj (76,2 cm): 1) Antti Sainio TP 43,35.

M13 60 m: 1) Elmer Vauhkonen LapinlVe 7,87.

M13 Kuula (3 kg): 1) Aatu Kangasniemi NurmijYU 17,17.

M13 Kiekko (750 g): 1) Aatu Kangasniemi NurmijYU 54,79, 2) Mico Lampinen SomEsa 53,72.

Tytöt,

N17 60 m: 1) Veera Paasovaara OP 7,87.

N17 300 m aj: 1) Iina Holopainen HIFK 45,05, 2) Emmi Pennanen JKU 46,19, 3) Siiri Hihnala OP 46,74.

N17 Korkeus: 1) Milka Riiali ImatrU 165.

N15 60 m: 1) Minttu Eskelinen IisVi 7,92, 2) Carla Liukkonen EspTa 7,98, 3) Inka-Maria Ylitalo LapuanVi 7,98, 4) Liina Tervo HIFK 7,98, 5) Helmi Isometsä HIFK 8,00 (ae. 7,97) … Minea Fogelholm EspTa keskeytti (ae. 7,85).

N15 800 m: 1) Sini Rajaniemi LA 2.20,29.

N15 300 m aj: 1) Laura Loponen OP 45,15, 2) Carla Liukkonen EspTa 45,39.

N15 Pituus: 1) Minttu Eskelinen IisVi 569, 2) Minea Fogelholm EspTa 545.

N15 Kiekko (750 g): 1) Pinja Naula TuUL 40,62, 2) Vilma Väliharju TP 40,19.

N14 60 m: 1) Aino Vuorjoki KuivasjAu 7,84, 2) Hilma Kinnunen JKU 7,94, 3) Teresa Perttilä HIFK 8,01.

N14 800 m: 1) Maisa-Kaisla Tuomola FoSa 2.24,71.

N14 300 m aj: 1) Jenna Vakkilainen VantSa 47,51.

N14 Seiväs: 1) Heidi Nyrhinen VähänkVi 310.

N14 Pituus: 1) Teresa Perttilä HIFK 532.

N14 Kiekko (750 g): 1) Iiris Veijola HämTa 40,87.

N13 60 m: 1) Elmiina Siikala EspTa 8,09.

N13 Kuula (2,5 kg): 1) Ella Mäntylä VähänkVi 14,45.

LIVE-Tulospalvelu:

 

---