Nuorten hallimestaruuskilpailuiden lauantain 24.2. tulokset

KUORTANE 24.2.2018 Nuorten (17-22-v.) hallimestaruuskilpailut, 2. päivä

M22,

60 m: 1) Willem Kajander BorgåAk 6,96, 2) Aleksi Lehto SeinäjSU 6,96, 3) Ilari Manninen JKU 6,98, 4) Viktor Kantele BorgåAk 6,99, 5) Joona Luotonen SibVa 7,07, Oskari Lehtonen NurmijYU ei osallistunut finaaliin (ve. 7,03).

1. välierä: 1) Kantele 6,99, 2) Manninen 7,02, 3) Lehtonen 7,03, 4) Ville Aarnivala TP 7,13, 5) Eljas Aalto SibVa 7,20, 6) Niko Vainionpää TeuvRi 7,26.

2. välierä: 1) Kajander 6,97, 2) Lehto 6,99, 3) Luotonen 7,07, 4) Tuukka Heinonen HeTa 7,12, 5) Heikki Chen HIFK 7,13, Mikke Jaakkola LUU hylättiin.

400 m: 1) Artur Hämäläinen KuortKu 49,48, 2) Juho Pirskanen KuopRe 49,52, 3) Leo Uusimäki KU-58 49,71, 4) Tuomas Lehtonen LiePa 50,08, 5) Filiph Johansson GamlakarlIF 50,29, 6) Ilari Ryyppö TU-38 50,30, 7) Pekka Sinkkonen HIFK 51,01, 8) Jonni Blomqvist BorgåAk 51,06, 9) Kristian Backman ImatrU 52,76, 10) Jere Posti OP 53,47, 11) Mikko Ryhänen LUM 53,51, 12) Iiro Surkka JKU 53,61, 13) Konsta Hämäläinen SulkavU 53,68, 14) Markus Erkkilä KannUra 55,16, 15) Santeri Tanner LUU 55,22, Samuli Raikunen LiePa hylättiin.

Eräkohtaiset tulokset:

1. erä: 1) Pekka Sinkkonen HIFK 51,01, 2) Jere Posti OP 53,47, 3) Mikko Ryhänen LUM 53,51, Samuli Raikunen LiePa hylättiin.

2. erä: 1) Leo Uusimäki KU-58 49,71, 2) Ilari Ryyppö TU-38 50,30, 3) Iiro Surkka JKU 53,61, 4) Konsta Hämäläinen SulkavU 53,68.

3. erä: 1) Tuomas Lehtonen LiePa 50,08, 2) Filiph Johansson GamlakarlIF 50,29, 3) Jonni Blomqvist BorgåAk 51,06, 4) Markus Erkkilä KannUra 55,16.

4. erä: 1) Artur Hämäläinen KuortKu 49,48, 2) Juho Pirskanen KuopRe 49,52, 3) Kristian Backman ImatrU 52,76, 4) Santeri Tanner LUU 55,22.

1500 m: 1) Miika Tenhunen NivalU 3.59,72, 2) Samuli Hussa LimingNM 4.00,09, 3) Tuomas Puputti IFRaseb 4.01,45, 4) Vili Holopainen JoKa 4.07,01, 5) Jiri Karjalainen JoKa 4.08,87, 6) Samu Heikkonen LUM 4.13,86, 7) Ahmed Ibrahim HIFK 4.18,86, 8) Alexi Ruokamo PosPy 4.25,22.

5000 m kävely: 1) Jere Niemi KU-58 23.40,06.

Korkeus: 1) Julius Kuusela LUU 205, 2) Matias Mustonen LempKi 199, 3) Aleksi Klemola UllavKi 199, 4) Iiro Isokääntä SalVil 196.

3-loikka: 1) Arttu Tyystjärvi LUM 15,41, 2) Daniel Ofosu TuWe 14,02.

M19,

60 m: 1) Samuel Purola OP 6,80, 2) Riku Illukka VantSa 6,91, 3) Konsta Alatupa KokkTU 6,98, 4) Eliel Pohjolainen KuopRe 7,00, 5) Jesse Väyrynen JKU 7,20, 6) Pavel Mäkinen HIFK 7,21 (ve. 7,11).

1. välierä: 1) Illukka 6,95, 2) Alatupa 7,04, 3) Väyrynen 7,22, 4) Joonas Liukkonen JuvanU 7,22, 5) Eric Sjölund MIFK (Åland) 7,27, 6) Jimi Nukala VasaIS 7,28.

2. välierä: 1) Samuel Purola OP 6,85, 2) Eliel Pohjolainen KuopRe 7,10, 3) Pavel Mäkinen HIFK 7,11, 4) Aaro Karjalainen LA 7,25, 5) Tha Ta LarsmoIF 7,31, 6) David Bamm VasaIS 7,36.

400 m: 1) Tommi Mäkinen HKV 50,36, 2) Anton Kunnas SibVa 50,64, 3) Anton Tallbacka HIFK 51,03, 4) Kalle Stylman LiePa 51,12, 5) Elias Jrad KU-58 51,13, 6) Asseri Välimäki NoormNo 51,61, 7) Eeki Kokkonen JoKa 52,31, 8) Maxim Backlund IFNykarl 52,50, 9) Janne Kanerva LA 52,75, 10) Rasmus Envall PedersFa 52,78, 11) Markus Hurri LiePa 54,45, 12) Jesse Haikola PyhäjoWi 54,54, 13) Jere Liskojärvi HeTa 54,63, 14) Leevi Kallio LA 55,07, 15) Kasperi Keiski KälvTa 57,23, Kalle Kompuinen SäkylU hylättiin.

Eräkohtaiset tulokset:

1. erä: 1) Kalle Stylman LiePa 51,12, 2) Asseri Välimäki NoormNo 51,61, 3) Leevi Kallio LA 55,07, 4) Kasperi Keiski KälvTa 57,23.

2. erä: 1) Eeki Kokkonen JoKa 52,31, 2) Maxim Backlund IFNykarl 52,50, 3) Jere Liskojärvi HeTa 54,63, Kalle Kompuinen SäkU hylättiin.

3. erä: 1) Anton Kunnas SibVa 50,64, 2) Elias Jrad KU-58 51,13, 3) Rasmus Envall PedersFa 52,78, 4) Jesse Haikola PyhäjWi 54,54.

4. erä: 1) Tommi Mäkinen HKV 50,36, 2) Anton Tallbacka HIFK 51,03, 3) Janne Kanerva LA 52,75, 4) Markus Hurri LiePa 54,45.

3000 m: 1) Wilho Hautala LA 8.52,65, 2) Niklas Heikkilä KuusankUS 8.53,40, 3) Valtteri Lehtonen TuUL 8.54,58, 4) Vilho Kilpeläinen PiikKe 9.18,75, 5) Juho-Kusti Sivosavi TuWe 9.25,01, 6) Tuomas Lehto EspTa 9.54,68, Nico Dahlbacka GamlakarlIF keskeytti.

5000 m kävely: 1) Joni Hava KU-58 21.59,57.

Korkeus: 1) Daniel Kosonen TP 202, 2) Aaro Davidila LapLu 199, 3) Casper Tillander SibVa 196, 4) Juuso Toivonen ÄhtärU 190, 5) Lauri Savolainen TP 180.

Pituus: 1) Antti Tuomela LaihLU 720, 2) Iikka Alingué JanJa 693, 3) Lasse Hämelahti LängelmU 679, 4) Jimi Nukala VasaIS 678, 5) Joska Tommola LA 673, 6) Veikka Nenonen KuopRe 660, 7) Michael Niskala KU-58 658, 8) Joni Heikkinen OP 648, 9) Lauri Savolainen TP 637, 10) Riku Ahvenniemi TP 628, 11) Luukas Koski VU 627, 12) Jere Liskojärvi HeTa 611, 13) Santeri Välimäki NoormNo 603.

Kuula (6 kg): 1) Arttu Korkeasalo LielKi 19,27, 2) Aaro Leinonen RymättSo 16,46, 3) Ville Halonen PyhäselU 15,98, 4) Vili Korhonen VantSa 14,95, 5) Jonathan Björksten BorgåAk 14,11, 6) Kalle Yrjänä HimangU 12,98.

M17,

60 m: 1) Eero Hirvinen KankaanpSL 6,97, 2) Topias Laine HKV 7,18, 3) Juuso Peltola JKU 7,23, 4) Joel Turkka TP 7,29, 5) Taavi Leppänen IkaalU 7,31 (ve. 7,29), 6) Mauno Havukorpi VihdVi 7,43 (ve. 7,30).

1. välierä: 1) Hirvinen 7,07, 2) Peltola 7,24, 3) Havukorpi 7,30, 4) Lassi Kaukonen HKV 7,41, 5) Niilo Mustalahti SeinäjSU 7,45, 6) Eero-Matias Viitala KannUra 7,46.

2. välierä: 1) Laine 7,22, 2) Leppänen 7,29, 3) Turkka 7,30, 4) Alexander Björkgren JakobstDr 7,31, 5) Elias Sopo LapinlVe 7,34, 6) Arttu Peltola JKU 7,46.

800 m: 1) Eelis Uitto VU 2.00,03, 2) Roni Tirkkonen KuopRe 2.00,88, 3) Lauri Syväranta LA 2.01,60, 4) Tuure Haapanen TuUL 2.03,17, 5) Santtu Heikkinen LempKi 2.03,22, 6) Johannes Helander LimingNM 2.03,34, 7) Jani Juntunen LimingNM 2.03,97, 8) Roope Kangasvieri ToholU 2.05,31, 9) Samuel Auvinen JoKa 2.05,39, 10) Olli Harju KU-58 2.05,86, 11) Joona Sointu VesilVi 2.05,88, 12) Wiljami Itämeri TuUL 2.06,35, 13) Niko Putkinen KarhKa 2.07,26, 14) Juho Keränen OP 2.07,87, 15) Josef Höglund PedersFa 2.07,99, 16) Ali Cheraghi PedersFa 2.09,10, 17) Valtteri Luomala KauhWi 2.10,73, 18) Walte Hautala LA 2.11,26, 19) Lauri Klinga HKV 2.12,07, 20) Jussi Alastalo RiihimKi 2.14,09, 21) Ahti Saarela LimingNM 2.15,35, 22) Ville Harju KU-58 2.15,95, 23) Jaakko Lehtinen KarhKa 2.15,99, 24) Denis Moskvin JoKa 2.17,45, 25) Okko Tiilikainen VU 2.17,71, 26) Kalle Lahtinen TP 2.17,97, 27) Veeti Soikkeli OP 2.19,89, 28) Teemu Havimäki SeinäjSU 2.25,53.

Eräkohtaiset tulokset:.

1. erä: 1) Ahti Saarela LimingNM 2.15,35, 2) Ville Harju KU-58 2.15,95, 3) Okko Tiilikainen VU 2.17,71, 4) Veeti Soikkeli OP 2.19,89, 5) Teemu Havimäki SeinäjSU 2.25,53.

2. erä: 1) Jani Juntunen LimingNM 2.03,97, 2) Valtteri Luomala KauhWi 2.10,73, 3) Lauri Klinga HKV 2.12,07, 4) Jussi Alastalo RiihimKi 2.14,09, 5) Jaakko Lehtinen KarhKa 2.15,99, 6) Denis Moskvin JoKa 2.17,45, 7) Kalle Lahtinen TP 2.17,97.

3. erä: 1) Johannes Helander LimingNM 2.03,34, 2) Roope Kangasvieri ToholU 2.05,31, 3) Olli Harju KU-58 2.05,86, 4) Joona Sointu VesilVi 2.05,88, 5) Niko Putkinen KarhKa 2.07,26, 6) Juho Keränen OP 2.07,87, 7) Josef Höglund PedersFa 2.07,99, 8) Ali Cheraghi PedersFa 2.09,10.

4. erä: 1) Eelis Uitto VU 2.00,03, 2) Roni Tirkkonen KuopRe 2.00,88, 3) Lauri Syväranta LA 2.01,60, 4) Tuure Haapanen TuUL 2.03,17, 5) Santtu Heikkinen LempKi 2.03,22, 6) Samuel Auvinen JoKa 2.05,39, 7) Wiljami Itämeri TuUL 2.06,35, 8) Walte Hautala LA 2.11,26.

3000 m kävely: 1) Sulo Aalto JanJa 14.56,96, 2) Rasmus Lerstrand VasaIS 15.32,50, 3) Pyry Suojanen TuUL 16.47,78.

Seiväs: 1) Jami Siira TP 450, 2) Severi Niittymäki SavRi 410, 3) Joonatan Kemppainen PihtipTu 400, 4) Tomi Valkama KauhWi 390, 5) Albin Lundberg VasaIS 375, 6) Santtu Räsänen JoKa 360.

Kuula (5 kg): 1) Eero Virtanen ImatrU 15,03, 2) Rami Kankaanpää IlmajKi 14,77, 3) Juho Kuvaja SeinäjSU 13,76, 4) Joonas Karppinen KuivasjAu 13,25, 5) Joonas Pulkkinen RistiinU 13,23, 6) Pyry Anttila HKV 12,95, 7) Aleksi Savolainen TP 12,33, 8) Samuli Kaikkonen TuUL 12,23, 9) Toni Haapapuro PihtipTu 11,62, 10) Aleksi Huotari PohjanKo 11,30, 11) Aaron Utulahti VihdVi 10,59, 12) Elmeri Valkonen JKU 10,03, 13) Vilho Happonen JKU 9,95, 14) Arttu Ahola JKU 8,98, Vesa Leveelahti VirtainU ilman tulosta.

N22,

60 m: 1) Aino Pulkkinen ÄänekU 7,54, 2) Sanni Mahonen KUYU 7,63, 3) Anni Siirtola HKV 7,72 (ve. 7,69), 3) Kira Kruuti HKV 7,72 (ve. 7,71), 5) Eeva Paavilainen TuWe 7,81 (ve. 7,74), Henriikka Parpala KokkVe ei osallistunut finaaliin (ve. 7,73).

1. välierä: 1) Pulkkinen 7,60, 2) Kruuti 7,71, 3) Paavilainen 7,74, 4) Jonna Alkula SeinäjSU 7,82, 5) Aino Tapio SibVa 7,91, 6) Annika Hannola HKV 7,99.

2. välierä: 1) Mahonen 7,64, 2) Siirtola 7,69, 3) Parpala 7,73, 4) Milla Heiskanen IisVi 7,78, 5) Charlotta Bützow HKV 7,94, 5) Sofia Järvelin AlavuU 7,94.

400 m: 1) Aino Pulkkinen ÄänekU 55,54, 2) Hilla Uusimäki KU-58 55,56, 3) Kristiina Halonen LUM 56,42, 4) Charlotta Bützow HKV 58,77, 5) Eveliina Ojala SoinSi 58,95, 6) Emmi Keinänen HKV 59,92, 7) Katariina Liipo EsboIF 60,03, 8) Saga Rekonen EsboIF 60,36, 9) Helmi Kortetmaa KannUra 60,42, 10) Eliisa Räsänen EsboIF 60,46, 11) Eevi Siniketo TP 61,65, 12) Janina Jahkola JKU 64,54, 13) Jenni Silvennoinen SimpU 64,70, 14) Veronika Virtapohja TP 66,74.

Eräkohtaiset tulokset:

1. erä: 1) Saga Rekonen EsboIF 60,36, 2) Helmi Kortetmaa KannUra 60,42, 3) Eliisa Räsänen EsboIF 60,46.

2. erä: 1) Eveliina Ojala SoinSi 58,95, 2) Emmi Keinänen HKV 59,92, 3) Katariina Liipo EsboIF 60,03.

3. erä: 1) Kristiina Halonen LUM 56,42, 2) Charlotta Bützow HKV 58,77, 3) Jenni Silvennoinen SimpU 64,70, 4) Veronika Virtapohja TP 66,74.

4. erä: 1) Aino Pulkkinen ÄänekU 55,54, 2) Hilla Uusimäki KU-58 55,56, 3) Eevi Siniketo TP 61,65, 4) Janina Jahkola JKU 64,54.

1500 m: 1) Saija Seppä SuolUrho 4.36,30, 2) Mona Jäppinen HKV 4.48,28, 3) Anna Haataja OP 4.48,44, 4) Janette Niemi JKU 4.49,70, 5) Ninni Löf KalajJu 5.03,19.

3000 m kävely: 1) Elina Heikkinen OP 14.25,91, 2) Hanna Westerlund JakobstDr 15.18,50.

Seiväs: 1) Laura Ollikainen VarkKV 385, 2) Maria Kytölä NurmijYU 380, 3) Pinja Koivumäki LauttakLu 370, 4) Ellinor Kronholm Korsh5 340, 5) Laura Sirkiä SalVil 330, 6) Susanna Seppänen JKU 330.

Pituus: 1) Maria Huntington TP 616, 2) Roosa Määttälä KokkVe 613, 3) Emma Pullola VaasVa 599, 4) Tilda Lipasti HIFK 578, 5) Sini Toivola JKU 565, 6) Helen Urho TuUL 560, 7) Suvi Eerikäinen JanJa 558, 8) Paula Vihtalahti NoormNo 556, 9) Amanda Liljendal BorgåAk 548, 10) Jessica Miettinen JoKa 546, 11) Aino Honkamäki HämTa 546, 12) Eeva Paavilainen TuWe 542, 13) Niina Piiroinen MiKV 534, 14) Vilhelmiina Tornberg JKU 506, 15) Mette Ukkonen MiKV 4,91, Monika Ahonen JKU & Henriikka Parpala KokkVe ilman tulosta.

Kuula: 1) Eveliina Rouvali KuopRe 14,93, 2) Henna Sallinen SavRi 14,16, 3) Oona Vilermo NokU 13,59, 4) Amanda Liljendal BorgåAk 12,74, 5) Jenna Vanhala KuivasjAu 10,74, 6) Anna Torikka KarkkPo 9,98.

N19,

60 m: 1) Sara Francis KiuruvU 7,56, 2) Annika Haverinen KajKi 7,62, 3) Viivi Lehikoinen HIFK 7,67, 4) Mette Baas VeitsilKV 7,74 (ve. 7,69), 5) Alina Strömberg LarsmoIF 7,76, 6) Saara Keskitalo EspTa 7,79.

1. välierä: 1) Haverinen 7,75, 2) Strömberg 7,79, 3) Kaisa Mikander EsboIF 7,92, 4) Ilona Kekkonen LA 7,93, 5) Veera Pudas VeitsilKV 7,96, 6) Anni Grekula RaahVe 7,97.

2. välierä: 1) Baas 7,69, 2) Keskitalo 7,79, 3) Karoliina Kujanpää ValkeakHa 7,80, 4) Petra-Sofia Laakso SavRi 7,88, 5) Olivia Ben Khalifa TP 7,92, 6) Evelina Ojaniittu TuWe 8,10.

3. erä: 1) Francis 7,62, 2) Lehikoinen 7,68, 3) Tiia Tammisalo EsIF 7,85, 4) Olivia Mäkinen TP 7,96, 5) Säde Honkala TuUL 7,97, 6) Veera Miettinen HKV 8,25.

400 m: 1) Mette Baas VeitsilKV 57,00, 2) Frida Hämäläinen TP 57,68, 3) Wilma Lassfolk NärpKr 57,73, 4) Elin Mickos SibVa 59,52, 5) Kiia Keinonen TP 59,72, 6) Alisa Aalto TP 60,05, 7) Marika Aarnio TuWe 60,23, 8) Laura Luukkonen KUYU 61,94, 9) Pinja Konttinen HIFK 62,94, 10) Heidi Lähdemäki SeinäjSU 63,13, 11) Ruusu Nurmi KUYU 64,14, 12) Anni Luukkonen KUYU 66,43, 13) Emma Pasanen LA 66,58.

Eräkohtaiset tulokset:

1. erä: 1) Heidi Lähdemäki SeinäjSU 63,13, 2) Anni Luukkonen KUYU 66,43, 3) Emma Pasanen LA 66,58.

2. erä: 1) Marika Aarnio TuWe 60,23, 2) Pinja Konttinen HIFK 62,94, 3) Ruusu Nurmi KUYU 64,14.

3. erä: 1) Elin Mickos SibVa 59,52, 2) Kiia Keinonen TP 59,72, 3) Laura Luukkonen KUYU 61,94.

4. erä: 1) Mette Baas VeitsilKV 57,00, 2) Frida Hämäläinen TP 57,68, 3) Wilma Lassfolk NärpKr 57,73, 4) Alisa Aalto TP 60,05.

1500 m: 1) Veera Mensonen MaaningMa 4.42,28, 2) Katri Gauriloff KUYU 4.43,32, 3) Salla Laukkanen LA 4.43,54, 4) Tuuli Saarikko LA 4.49,49, 5) Sara-Elise Ruokonen KuusjHu 4.51,88, 6) Petra Väänänen JoKa 5.04,08, 7) Sara Kivenmäki KuortKu 5.14,24, 8) Siiri Silvennoinen JoKa 5.14,53, 9) Reeta Fagerholm JakobstDr 5.18,55, 10) Roosa Löf KalajJu 5.22,97.

3000 m kävely: 1) Anniina Kivimäki LapuanVi 13.56,42, 2) Netta Tuusjärvi HIFK 16.23,77, 3) Erika Westerlund JakobstDr 17.13,08, 4) Peppi Ahponen PyhäselU 17.38,54.

Seiväs: 1) Saga Andersson EsboIF 430, 2) Sofie Westerlund VasaIS 365, 3) Marielle Gustafsson EsboIF 335, 4) Elina Peltola LUM 330, 5) Iida Tolonen HyvinkSU 320, 6) Tuuli Kujala SeinäjSU 310, Roosa Rissanen SavRi ilman tulosta (280).

N17,

60 m: 1) Johanna Kylmänen RaisKu 7,61, 2) Minttu-Maaria Alanen VaasVa 7,74, 3) Kerttu Latvala KUYU 7,78 (ve. 7,76), 4) Niina Karttunen SavRi 7,94 (ve. 7,91), 5) Kiia Koivistoinen IisVi 7,98 (ve. 7,91), 6) Sandra Piippo-Pinho HIFK 7,98.

1. välierä: 1) Latvala 7,76, 2) Koivistoinen 7,91, 3) Emma Mäkikallio PohjanKo 7,96, 4) Edith Berden HKV 8,06, 5) Suvi Heikkinen SuomussRa 8,15, 6) Rebecca Åkerholm JakobstDr 8,20.

2. välierä: 1) Kylmänen 7,72, 2) Piippo-Pinho 8,01, 3) Sara Siltala HKV 8,06, 4) Tiina Taskinen VeitsilKV 8,07, 5) Viivi Lehtinen VaasVa 8,11, 6) Jonna Voutilainen KuopRe 8,20.

3. välierä: 1) Alanen 7,76, 2) Karttunen 7,91, 3) Olivia Bojang VeitsilKV 7,95, 4) Madeleine Glasberg VasaIS 8,02, 5) Erin Karjalahti NurmijYU 8,08, 6) Pritne Lember NoormNo 8,12.

800 m: 1) Nathalie Blomqvist PedersFa 2.10,69, 2) Alisa Virtanen JKU 2.10,92, 3) Lotta Mäkinen JKU 2.11,68, 4) Pinja Kotinurmi LA 2.18,39, 5) Heljä-Viivi Unkila TuUL 2.20,03, 6) Silja Rönkä LA 2.20,94, 7) Venla Marjanen KaipVi 2.22,34, 8) Ella Kainulainen SavRi 2.23,50, 9) Enni Katajalaakso KannUra 2.26,37, 10) Suzette Finne PedersFa 2.27,15, 11) Siiri Reinikainen KU-58 2.27,66, 12) Aino Eno LauttakLu 2.28,13, 13) Lumi Laitinen OP 2.28,32, 14) Marianna Liukkonen OP 2.28,84, 15) Justiina Juntunen KälvTa 2.29,93, 16) Sofia Piispa SalVil 2.31,77, 17) Ada Koskelainen KarhU 2.31,94, 18) Marianne Myllylä KuusamEV 2.32,11, 19) Alina Vuokila VeitsilKV 2.33,90, 20) Maria Peltoniemi TP 2.34,09, 21) Meri Suomalainen VähänkVi 2.35,01, 22) Venla Harala TP 2.39,99, 23) Liisa Shevchenko MiKV 2.40,03, 24) Johanna Alanenpää AavasU 2.42,23, 25) Irja Valta MaaningMa 2.43,74, 26) Aada Miskala MiKV 2.45,26.

Eräkohtaiset tulokset:

1. erä: 1) Silja Rönkä LA 2.20,94, 2) Venla Marjanen KaipVi 2.22,34, 3) Aino Eno LauttakLu 2.28,13, 4) Ada Koskelainen KarhU 2.31,94, 5) Venla Harala TP 2.39,99, 6) Johanna Alanenpää AavasU 2.42,23, 7) Irja Valta MaaningMa 2.43,74, 8) Aada Miskala MiKV 2.45,26.

2. erä: 1) Suzette Finne PedersFa 2.27,15, 2) Siiri Reinikainen KU-58 2.27,66, 3) Lumi Laitinen OP 2.28,32, 4) Marianna Liukkonen OP 2.28,84, 5) Justiina Juntunen KälvTa 2.29,93, 6) Sofia Piispa SalVil 2.31,77, 7) Alina Vuokila VeitsilKV 2.33,90, 8) Maria Peltoniemi TP 2.34,09, 9) Liisa Shevchenko MiKV 2.40,03.

3. erä: 1) Nathalie Blomqvist PedersFa 2.10,69, 2) Alisa Virtanen JKU 2.10,92, 3) Lotta Mäkinen JKU 2.11,68, 4) Pinja Kotinurmi LA 2.18,39, 5) Heljä-Viivi Unkila TuUL 2.20,03, 6) Ella Kainulainen SavRi 2.23,50, 7) Enni Katajalaakso KannUra 2.26,37, 8) Marianne Myllylä KuusamEV 2.3.2,11, 9) Meri Suomalainen VähänkVi 2.35,01.

3000 m kävely: 1) Venla-Nora Nirkkonen TuWe 16.08,42, 2) Pihla Poikolainen HyvinkSU 17.34,87, Siina Sahlberg VähänkVi keskeytti.

3-loikka: 1) Jessica Kähärä MiKV 13,26, 2) Selma Saarinen LappajVe 12,13, 3) Milla Pirkkalainen SavRi 11,86, 4) Wilhelmiina Harju JKU 11,71, 5) Emma Weckström LUM 11,69, 6) Olivia Bojang VeitsilKV 11,63, 7) Laura Koivisto JKU 11,36, 8) Riina Heikkonen LUM 11,25, 9) Ella Kokkinen KaipVi 11,07, 10) Maria Peura TervolTe 11,06, 11) Venla Rutanen KuivasjAu 11,02, 12) Rosa Muurasniemi TP 10,99, 13) Janika Jokinen TU-38 10,96, 14) Inka Puumalainen MiKV 10,88, 15) Nea-Nora Heiskanen KUYU 10,85, 16) Alina Nissinen TP 10,81, 17) Anni Sinelampi LA 10,81, 18) Nelli-Rosa Korpua PoYU 10,80, 19) Essi Eriksson HKV 10,65, 20) Emilia Heino TP 10,61, 21) Noora Tiainen LUM 10,60, Ella Nisula KuivasjAu ilman tulosta.

http://live.tuloslista.com/2288.

 

24.02.2018 - 11:20