Suomen Urheiluliiton valmennusorganisaatio

Kari Niemi-Nikkola –Valmennusjohtaja

kari.niemi-nikkola@sul.fi
0400 603263

Jorma Kemppainen – Valmennuksen asiantuntija

jorma.kemppainen@sul.fi

Hannu Hämäläinen – Valmennuspäällikkö

hannu.hamalainen@sul.fi
041 3100731

Tommi Evilä – Valmennuspäällikkö

tommi.evila@sul.fi

Suren Ghazaryan – Pituushyppy- ja kolmiloikkavalmentaja (NOV)

suren.ghazaryan@sul.fi

Kalle Lehmusvuori – Moukarinheittovalmentaja (NOV)

kalle.lehmusvuori@sul.fi

Jani Lehtinen – Kilpakävelyvalmentaja (NOV)

jani.lehtinen@sul.fi

Jukka Keskisalo – Kestävyysjuoksuvalmentaja (NOV)

jukka.keskisalo@sul.fi

Jarno Koivunen – Seiväshyppyvalmentaja (NOV)

jarno.koivunen@sul.fi

Olavi Parjanen – Keihäänheittovalmentaja (NOV)

olavi.parjanen@sul.fi

Mikko Peltonen – Parayleisurheilun päävalmentaja

mikko.peltonen@sul.fi

Petteri Piironen – Keihäänheittovalmentaja (NOV)

petteri.piironen@sul.fi

Steve Rippon – Seiväshyppyvalmentaja (NOV)

steve.rippon@sul.fi

Mikael Ylöstalo – Pika-aitajuoksuvalmentaja (NOV)

mikael.ylostalo@sul.fi