Yhteystiedot sekä ilmoittautuminen

Yleisurheilun lajikarnevaalit pidetään kaikien lajien osalta 27.6.- 30.6.2019 , paitsi moniottelut järjestetään Liikuntakeskus Pajulahdessa 29.3.-31.3.2019

Pika- ja aitajuoksut / sprint och häck 

  • JÄMSÄNKOSKI, Markku Suomalainen, p. + 358 40 506 6921, toimisto(at)aitakarnevaalit.net, www.aitakarnevaalit.net
  • rehtori (aitajuoksut) Jussi Ihamäki, p. +358 40 960 1988, jussi.ihamaki(at)gmail.com
  • rehtori (pikajuoksut) Anne Suoranta, p. +358 40 13999 60, anne.m.suoranta(at)gmail.com
  • vanhempainryhmän rehtori
  • Ilmoittaudu aita- ja pikajuoksukarnevaaleille TÄÄLTÄ

Kestävyysjuoksu / långdistans  

  • JÄMSÄ, Marja Pekkarinen, p. +358 400 294 253,   jukka.pekkarinen(at)pp1.inet.fi , www.kaipolanvire.fi
  • rehtori Mikko Kuivinen, p.+358 50 306 7213, kuivinen.mikko(at)netikka.fi
  • vanhempainryhmän rehtori Petri Kykyri, p. +358 400 586 816, petkyky(at)gmail.com
    ilmoittautuminen www.yleisurheilurekisteri.fi, tunnus JAMSA2019

Pituus, kolmiloikka / längd, tresteg 

  • JÄMSÄ, Marja Pekkarinen, p. +358 400 294 253,   jukka.pekkarinen(at)pp1.inet.fi , www.kaipolanvire.fi
  • rehtori  Reima Venhe, p. +358 50 55239 504, reima.venhe(at)gmail.com
    vanhempainryhmän rehtori: Tuomas Sallinen, p. 044 588 7719, tuomas.sallinen(at)koski.fi
    ilmoittautuminen www.yleisurheilurekisteri.fi, tunnus JAMSA2019

Korkeus / höjd 

  • LOHJA, Juha Heinänen, +358 44 999  7072 , valmennus(at)luusport.fi, Lohjan karnevaalit
  • rehtori Laura Rautanen, p. 040 718 5168, laurautanen(at)gmail.com
    vanhempainryhmän rehtori Susann Sundqvist , p. 044 273 5045, sus.sundk(at)gmail.com
  • Korkeuskarnevaaleille voit ilmoittautua TÄÄLTÄ

Seiväs / stav 

  • SOMERO, Kalle Pomppu, p. + 358 500 840 071, kpomppu(at)seutuposti.fi,  http://www.someronseivaskarnevaalit.net/
  • rehtori Mikko Latvala, p. +358 44 561 4783, mikko.latvala(at)gmail.com
  • ilmoittautuminen www.yleisurheilurekisteri.fi , tunnus SOMERO2019

Kiekko ja kuula / diskus och kula  

  • LOHJA, Juha Heinänen, p. +358 44 999  7072 , valmennus(at)luusport.fi, Lohjan karnevaalit
  • kuula: Mika Lönnblad p. 044 5855 274, mika.lonnblad(at)gmail.com
  • kiekko: Anssi Mäkinen p.  0400 857 656, kiekkorinki(at)gmail.com
  • Kuula- ja kiekkokarnevaaleille voit ilmoittautua TÄÄLTÄ

Keihäs / spjut 

  • PIHTIPUDAS, Kimmo Kinnunen, p. +358 50 598 8992, kinnunenkimmo68(at)gmail.com, keihaskarnevaalit(at)gmail.comwww.keihaskarnevaalit.com
  • rehtori Ilpo Hanhisalo p. +358 400 512 007, ilpo.hanhisalo(at)pp.inet.fi
  • Keihäskarnevaaleile voit ilmoittautua TÄÄLTÄ

Moukari / slägga 

  • KAUSTINEN, Pekka Nikula, p. + 358 400 815 198, pekka.nikula(at)kaustinen.fi tai Kaustisen Pohjan-Veikkojen toimisto p. 06 861 1620, http://veikot.kaustinen.fi/moukarikarnevaalit
  • rehtori Kalle Lehmusvuori,  p. +358 44 5550146,  kalle.lehmusvuori(at)sul.fi
    vanhempainkoulun rehtori Arto Rinta-aho, +358 40 543 0843 , rintaaho(at)gmail.com
  • Moukarikarnevaaleille voit ilmoittautua TÄÄLTÄ

Kilpakävely / gång 

  • JÄMSÄ, Marja Pekkarinen, p. +358 400 294 253,   jukka.pekkarinen(at)pp1.inet.fi , www.kaipolanvire.fi
  • rehtori Marko Kivimäki,  p.+358 500 432 753, rockhill(at)netikka.fi
  • vanhempainp.0445887719ryhmän rehtori Markku Ruonavaara,  p. +358 40 527 4671, markku.ruonavaara(at)lekiyu.net
    ilmoittautuminen www.yleisurheilurekisteri.fi, tunnus JAMSA2019

Moniottelut / mångkamp  30.3.-1.4.2018

  • LIIKUNTAKESKUS PAJULAHTI, NASTOLA,
  • rehtori: Janne Lahtinen, +358 44 7755 351 ,janne.lahtinen(at)pajulahti.com
  • Moniottelukarnevaaleille voit ilmoittautua TÄÄLTÄ

Tiedustelut 
… kaikista karnevaaleista ja vanhempainryhmistä: Tapio Rajamäki, p. +358 40 740 8300, tapio.rajamaki(at)sul.fi