Yhteystiedot sekä ilmoittautuminen

Yleisurheilun lajikarnevaalit pidetään kaikkien lajien osalta 25.6.- 28.6.2020 , paitsi moniottelut järjestetään Liikuntakeskus Pajulahdessa. Moniottelukarnevaalien ajankohta ilmoitetaan lähiaikoina. 

Pika- ja aitajuoksut / sprint och häck 

  • JÄMSÄNKOSKI, Markku Suomalainen, p. + 358 40 506 6921, toimisto(at)aitakarnevaalit.net, www.aitakarnevaalit.net
  • rehtori (aitajuoksut) Jussi Ihamäki, p. +358 40 960 1988, jussi.ihamaki(at)gmail.com
  • rehtori (pikajuoksut) Anne Suoranta, p. +358 40 13999 60, anne.m.suoranta(at)gmail.com
  • vanhempainryhmän rehtori

Kestävyysjuoksu / långdistans  

  • JÄMSÄ, Marja Pekkarinen, p. +358 400 294 253, marja.t.pekkarinen@gmail.com, www.kaipolanvire.fi
  • rehtori Mikko Kuivinen, p.+358 50 306 7213, kuivinen.mikko(at)netikka.fi
  • vanhempainryhmän rehtori

Pituus, kolmiloikka / längd, tresteg 

  • JÄMSÄ, Marja Pekkarinen, p. +358 400 294 253, marja.t.pekkarinen@gmail.com , www.kaipolanvire.fi
  • rehtori  Reima Venhe, p. +358 50 55239 504, reima.venhe(at)gmail.com
    vanhempainryhmän rehtori: Tuomas Sallinen, p. 044 588 7719, tuomas.sallinen(at)koski.fi

Korkeus / höjd 

  • LOHJA, Juha Heinänen, +358 44 999  7072 , valmennus(at)luusport.fi, Lohjan karnevaalit
  • rehtori Laura Rautanen, p. 040 718 5168, laurautanen(at)gmail.com
    vanhempainryhmän rehtori Susann Sundqvist , p. 044 273 5045, sus.sundk(at)gmail.com

Seiväs / stav 

Kiekko ja kuula / diskus och kula  

  • LOHJA, Juha Heinänen, p. +358 44 999  7072 , valmennus(at)luusport.fi, Lohjan karnevaalit
  • rehtori: Mika Lönnblad p. 044 5855 274, mika.lonnblad(at)gmail.com

Keihäs / spjut 

  • PIHTIPUDAS, Kimmo Kinnunen, p. +358 50 598 8992, kinnunenkimmo68(at)gmail.com, keihaskarnevaalit(at)gmail.comwww.keihaskarnevaalit.com
  • rehtori Ilpo Hanhisalo p. +358 400 512 007, ilpo.hanhisalo(at)pp.inet.fi

Moukari / slägga 

  • KAUSTINEN, Tanja Kaustinen, p. +358 40 522 8977 , veikot(at)kaustinen.fi , http://veikot.kaustinen.fi/moukarikarnevaalit
  • rehtori Kalle Lehmusvuori,  p. +358 44 5550146,  kalle.lehmusvuori(at)sul.fi
    vanhempainkoulun rehtori

Kilpakävely / gång 

  • JÄMSÄ, Marja Pekkarinen, p. +358 400 294 253,   jukka.pekkarinen(at)pp1.inet.fi , www.kaipolanvire.fi
  • rehtori Marko Kivimäki,  p.+358 500 432 753, rockhill(at)netikka.fi
  • vanhempainryhmän rehtori Markku Ruonavaara,  p. +358 40 527 4671, markku.ruonavaara(at)lekiyu.net

Moniottelut / mångkamp  30.3.-1.4.2018

  • LIIKUNTAKESKUS PAJULAHTI, NASTOLA,
  • rehtori: Janne Lahtinen, +358 44 7755 351 ,janne.lahtinen(at)pajulahti.com

Tiedustelut 
… kaikista karnevaaleista ja vanhempainryhmistä: Tapio Rajamäki, p. +358 40 740 8300, tapio.rajamaki(at)sul.fi