Valmennusryhmät 2018

Team Finland

Sandra Eriksson                  (Oscar Gidewall, IK Falken)
Marjaana Heikkinen           (Kimmo Kinnunen, Siilinjärven Ponnistus)
Jarkko Kinnunen                 (Valentin Kononen, Jalasjärven Jalas)
Amanda Kotaja                   (Vampulan Urheilijat)
Simo Lipsanen                     (Petri Ruotsalainen, Lappeenrannan Urheilumiehet)
Henry Manni                       (Juha Heinänen, Länsi-Uudenmaan Urheilijat)
Wilma Murto                       (Jarno Koivunen, Salon Vilpas)
Kristiina Mäkelä                 (Suren Ghazaryan, Orimattilan Jymy)
Oskari Mörö                        (Atte Pettinen, Esbo IF)
Nooralotta Neziri               (Petteri Jouste, Turun Urheiluliitto)
Minna Nikkanen                 (Jarno Koivunen, Someron Esa)
Aleksi Ojala                          (Jani Lehtinen, Turun Weikot)
Arttu Pajulahti                     (Suren Ghazaryan, Viipurin Urheilijat)
Veli-Matti Partanen           (Valentin Kononen, Lappeenrannan Urheilumiehet)
Johanna Peiponen              (Aira Peiponen, Rovaniemen Lappi)
Toni Piispanen                     (Heini Sistonen, Espoon Tapiot)
Tero Pitkämäki                    (Hannu Kangas, Seinäjoen Seudun Urheilijat)
Antti Ruuskanen                 (Jarmo Hirvonen, Pielaveden Sampo)
Linda Sandblom                  (Leif Sandblom, HIK Friidrott)
David Söderberg                 (Ulf Friman, IF VOM)
Leo-Pekka Tåhti                  (Juha Flinck, Porin Tarmo)

EM-ryhmä

Kristian Bäck                       (Mikael Bäck, Vasa Idrottsällskap)
Eero Haapala                       (Heikki Kyröläinen, Seinäjoen Seudun Urheilijat)
Lotta Harala                        (Jussi Ihamäki, Tampereen Pyrintö)
Reetta Hurske                     (Marjukka Suihko, Tampereen Pyrintö)
Anne-Mari Hyryläinen       (Simo Wannas, Nagu IF)
Aleksi Jaakkola                   (Harri Huhtala, Nokian Urheilijat)
Jussi Kanervo                       (Curtis Frye, HIFK-yleisurheilu)
Arttu Kangas                       (Matti Yrjölä, Kankaanpään Seudun Leisku)
Jenni Kangas                       (Hannu Kangas, Seinäjoen Seudun Urheilijat)
Merja Korpela                     (Harri Huhtala, Soinin Sisu)
Urho Kujanpää                    (Raimo Kujanpää, Tampereen Pyrintö)
Elmo Lakka                          (Antti Haapakoski, Jyväskylän Kenttäurheilijat)
Hanna-Maari Latvala        (Lance Brauman, Jyväskylän Kenttäurheilijat)
Viivi Lehikoinen                  (Jussi Ihamäki, HIFK-yleisurheilu)
Sampo Lehtola                    (Juhani Nykänen, Lapinlahden Veto)
Henri Liipola                        (Kari Pihkanen, Someron Esa)
Ari Mannio                           (Tapio Mannio, Lehtimäen Jyske)
Esa-Pekka Mattila              (Leena Arpiainen, Espoon Tapiot)
Heidi Nokelainen                (Olavi Parjanen, Joensuun Kataja)
Sanna Nygård                      (Oscar Gidewall, Vasa IS)
Ronja Oja                             (Matti Laatikainen, Helsingin Kisa-Veikot)
Roni Ollikainen                    (Harri Laiho, Helsingin Kisa-Veikot)
Kristian Pulli                         (Seppo Pulli, Kaipolan Vire)
Topi Raitanen                      (Janne Ukonmaanaho, Helsingin Kisa-Veikot)
Camilla Richardsson          (Jukka Keskisalo, Vasa IS)
Samuel Samuelsson           (Mauri Salomäki, Ikaalisten Urheilijat)
Elmo Savola                         (Raine Savola, Lappajärven Veikot)
Tuomas Seppänen              (Juha Lahtinen, Noormarkun Nopsa)
Hilla Uusimäki                     (Milla Kelo, KU-58, Vantaa)
Tomas Wecksten                (Mikko Wecksten, Karhulan Urheilijat)
Teemu Wirkkala                 (Toholammin Urheilijat)
Henri Väyrynen                   (Eero Väyrynen, Kajaanin Kipinä)

Nuorten EM-ryhmä

Saga Andersson                  (Björn Andersson, Esbo IF)
Oliver Helander                  (Glenn Lignell, Raseborg IF)
Tommi Holttinen                (Jari Holttinen, Someron Esa)
Ella Junnila                           (Jouko Kilpi, Janakkalan Jana)
Valtteri Kalliokulju              (Mika Vakkuri, Liedon Parma)
Aaron Kangas                      (Jarmo Kangas, Kankaanpään Seudun Leisku)
Krista Uusi-Kinnala             (Anne Lehto, Laitilan Jyske)
Elina Kinnunen                    (Tuomas Laaksonen, Uudenkaupungin Kenttäkarhut)
Jami Kinnunen                     (Kimmo Kinnunen, Äänekosken Urheilijat)
Emma Koistinen                  (Jarkko Finni, Jyväskylän Kenttäurheilijat)
Niko Koskinen                     (Eemeli Salomäki, Janakkalan Jana)
Suvi Koskinen                      (Arto Rinta, Kauhajoen Karhu)
Elina Lampela                      (Ossi Helander, Oulun Pyrintö)
Tuomas Lehtonen              (Mikko Mattila, Liedon Parma)
Helena Leveelahti              (Anssi Mäkinen, Virtain Urheilijat)
Inga Linna                            (Anssi Mäkinen, Riihimäen Kisko)
Taika Nummi                       (Jani Lehtinen, Espoon Tapiot)
Enni Nurmi                           (Jani Lehtinen, Espoon Tapiot)
Samuel Purola                     (Mika Purola, Oulun Pyrintö)
Jessica Rautelin                   (Matti Vesterinen, Esbo IF)
Robin Ryynänen                  (Pertti Ryynänen, Turun Urheiluliitto)
Saija Seppä                          (Rauno Seppä, Suolahden Urho)
Anni Siirtola                         (Timo Siirtola, Helsingin Kisa-Veikot)
Salla Sipponen                     (Jukka Vilkkilä, Keuruun Kisailijat)
Astrid Snäll                           (Ari Ketola, Forssan Salamat)
Alina Strömberg                 (Mikael Westö, Larsmo Idrottsföreningen)
Krista Tervo                         (Jukka Vihtonen, Karhulan Katajaiset)
Panu Tirkkonen                   (Pekka Tirkkonen, Keiteleen Kunto)
Eetu Turakainen                 (Jari Holttinen, Turun Urheiluliitto)
Alisa Vainio                          (Jarmo Viskari, Lappeenrannan Urheilumiehet)
Julia Valtanen                      (Keijo Kylänpää, Rauman Urheilijat)
Johanna Witka                    (Kari Pihkanen, Someron Esa)