Karnevaaliaikataulu

Yleisurheilun lajikarnevaalit pidetään kaikien lajien osalta 29.6.- 2.7.2017.  

Pika- ja aitajuoksut / sprint och häck 

  • JÄMSÄNKOSKI, Markku Suomalainen, p. + 358 40 506 6921, toimisto(at)aitakarnevaalit.net, www.aitakarnevaalit.net  
  • rehtori Jussi Ihamäki, p. +358 40 960 1988, jussi.ihamaki(at)sul.fi
  • aikuisryhmän rehtori Pia Bryggare, p.  +358 50 369 3306, pia.bryggare(at)me.com
                   

Kestävyysjuoksu / långdistans  

  • JÄMSÄ, Marja Pekkarinen, p. +358 400 294 253,   jukka.pekkarinen(at)pp1.inet.fi , www.kaipolanvire.fi
  • rehtori Mikko Kuivinen, p.+358 50 306 7213, kuivinen.mikko(at)netikka.fi
  • aikuisryhmän rehtori Petri Kykyri, p. +358 400-586 816, petkyky(at)gmail.com
  • valmentajaryhmä Jukka Keskisalo, p. +358 50 4341036, jukka.keskisalo(at)sul.fi , Rami Virlander

 

Pituus, kolmiloikka / längd, tresteg 

  • JÄMSÄ, Marja Pekkarinen, p. +358 400 294 253,   jukka.pekkarinen(at)pp1.inet.fi , www.kaipolanvire.fi

 

Korkeus / höjd 

  • RUOVESI, Outi Mikkonen, p. +358 46 543 2744, outu.mikkonen(at)gmail.com
  • rehtori Kaisa Wallinheimo, p.+358 50-358 0369,  kaisa.wallinheimo(at)gmail.com
  • aikuisryhmän rehtori Sari Granroth-Nalkki,  Sari.granroth-nalkki(at)jkl.fi

 

Seiväs / stav 

  • SOMERO, Kalle Pomppu, p. + 358 500 840 071, kpomppu(at)seutuposti.fi,  www.seivaskarnevaalit.fi
  • rehtori Kimmo Kantosalo, p. +358 40 084 7442, kimmo.kantosalo(at)haaga-helia.fi
  • aikuisryhmän rehtori Reijo Latvala, p. +358 50 465 3744, reijo.latvala(at)gmail.com

 

Kiekko ja kuula / diskus och kula  

 

Keihäs / spjut 

  • PIHTIPUDAS, Kimmo Kinnunen, p. +358 50 598 8992, keihaskarnevaalit(at)gmail.comwww.keihaskarnevaalit.com
  • rehtori Ilpo Hanhisalo p. +358 400 512 007, ilpo.hanhisalo(at)pp.inet.fi

 

Moukari / slägga 

  • Kaustinen, Pekka Nikula, p. + 358 400 815 198, pekka.nikula(at)kaustinen.fi tai Kaustisen Pohjan-Veikkojen toimisto p. 06 861 1620, http://veikot.kaustinen.fi/moukarikarnevaalit
  • rehtori Kalle Lehmusvuori,  p. +358 44 5550146,  kalle.lehmusvuori(at)sul.fi

 

Kilpakävely / gång 

  • Kauhava, Arto Valkama,  p. + 358 400 269 207, arto.valkama(at)netikka.fi , www.kauhavanwisa.fi
  • rehtori Marko Kivimäki,  p.+358 500 432 753, rockhill(at)netikka.fi
  • aikuisryhmän rehtori Markku Ruonavaara,  p. +358 40 527 4671, markku.ruonavaara(at)lekiyu.net

 

Moniottelut / mångkamp 

  • Kauhava, Arto Valkama, p. + 358 400 269 207, arto.valkama(at)netikka.fi , www.kauhavanwisa.fi
  • rehtori Jesse Jokinen,  p. +358 40 5169 450, jesse_jokinen(at)msn.com
  • aikuisryhmän rehtori Ari Koivisto, p. +358 44 758 2899, koivisto.ssu(at)gmail.com

 

Tiedustelut 
… kaikista karnevaaleista ja vanhempainryhmistä: Tapio Rajamäki, p. +358 40 740 8300, tapio.rajamaki(at)sul.fi